Cytaty – Aquila non captat muscas

15 lutego 2023

„Aquila non captat muscas” – Orzeł nie łapie much. Chcesz być orłem? To skup się na rzeczach naprawdę ważnych! Każdego dnia mamy ograniczoną ilość czasu i sami decydujemy co z nim robimy. Zamiast scrollować przez kolejną godzinę Tik-Toka poczytaj Ebooka albo idź pobiegać. A może twój czas absorbują aferki, plotki i dramy? Często wdajesz się w potyczki słowne i odpowiadanie internetowym trollom w komentarzach? Skończ z tym! Orły nie zajmują się łapaniem much! A gdy jakaś mucha, spróbuje jednego wyprowadzić z równowagi swoim irytującym bzykaniem to po prostu wznosi się wysoko, na pułap niedostępny dla gównożernych insektów.

Ograniczanie przeszkód: Jak skupić się na celu i nie dać się rozpraszać?

W dzisiejszym świecie, w którym jesteśmy ciągle otoczeni bodźcami i rozpraszaczami, trudno jest skupić się na ważnych celach i nie dać się ponieść błahostkom. Jednak, jeśli chcemy osiągnąć sukces i rozwijać się jako osoby, musimy nauczyć się ograniczać przeszkody i koncentrować się na tym, co naprawdę jest dla nas istotne.

Po pierwsze, musimy zdać sobie sprawę z tego, że każdego dnia mamy ograniczoną ilość czasu i energii. Dlatego powinniśmy wybierać mądrze, co robimy i na co poświęcamy nasz czas. Zamiast przeglądać przez godziny media społecznościowe lub oglądać bezsensowne filmy, lepiej skupić się na tym, co przyniesie nam realną wartość, jak na przykład rozwijanie naszych umiejętności czy spędzanie czasu z bliskimi. Dlatego stwórz sobie plan każdego dnia. Spotkałem ludzi, którzy mają co do minuty wszystko zaplanowane, razem z przerwą na kawę czy siku! Ja natomiast prowadzę takowy plan w zwykłym iphonowskim notatniku z checkboxami do odznaczania. Nawet nie wiecie ile satysfakcji przynosi gdy pod koniec dnia patrzę na wszystkie odhaczone punkty!

Mój plan dnia.

Po drugie, powinniśmy unikać negatywnych wpływów i osób, które nas rozpraszają i obniżają nasze poczucie własnej wartości. Często, pochłaniamy się w dramach i plotkach, co nie tylko zabiera nam czas, ale również obniża nasze morale i motywację do pracy. Warto wybrać pozytywnych ludzi w swoim życiu, którzy nas wspierają i motywują do działania. Więc jeśli tylko masz wolną chwilę to zamiast przeglądać instagrama lepiej zadzwoń do bliskiej Ci osoby, zapytaj jak mija dzień, rzuć kilka miłych słów i spraw, żeby miała lepszy humor. Sprawianie innym radości sprawia, że sami jesteśmy radośni!

Po trzecie, powinniśmy uczyć się, jak ignorować negatywne bodźce i skupić się na celu. Często, zdarza się, że nasze cele i marzenia zostają zakłócone przez drobne przeszkody i problemy, które nie są warte naszej uwagi. W takich sytuacjach, warto pamiętać o powiedzeniu „Orzeł nie łapie much”. Skoncentrujmy się na tym, co naprawdę jest dla nas ważne i nie pozwólmy sobie na rozpraszanie uwagi przez nieistotne rzeczy. Świat jest pełny naysayerów. Ale nigdy, prze nigdy nie wolno Ci ich słuchać. Pełen jest też internetowych trolli, którzy niczym wampiry wyssą z Ciebie dobrą energie i sporo czas wplątując Cię w sprzeczkę w komentarzu pod twoim zdjęciem.

Ostatecznie, aby osiągnąć sukces, musimy nauczyć się radzić sobie z trudnościami i ograniczać przeszkody. Musimy wybierać mądrze, na kim i na co poświęcamy nasz czas, skupiać się na celu i nie dać się rozpraszać przez błahostki. To właśnie pozwoli nam osiągnąć nasze cele i rozwijać się jako ludzie sukcesu.

Jeden z ważniejszych cytatów w moim życiu. Mam go wytatuowanego pod szyją.